top of page

2021 WADRA ANNUAL AWARDS NIGHT



Last night the Western Australian Drag Racing Association held our annual awards night to recognise the club's top performers in each class as well as give special thanks to our club members. Special quest MC Al McClure provided pretty of laughs during the night, See below a list of the award winners from the night.


Bracket Awards

Junior Dragster sponsored by Funky Chicken Racing

Winner - Brodie Zappia Runner Up - Zara Board


Super Street sponsored by Urban Concrete Solutions

Winner - Richard Stevens Runner Up - Lisa Garbellini


Super Sedan sponsored by Kitchens by Peter

Winner - Martin Mirco Runner Up - Kathy Regan


Outlaw Radial sponsored by WADRA

Winner - Rogar Moorhouse


Top Sportsman sponsored by Pro Auto Performance

Winner - Alby Bakranich Runner Up - Pual Downe


Modified sponsored by Final Drive Engineering

Winner - Kasey McClure Runner Up - Nick Panagopoulos


Supercharged Outlaws sponsored by Speed Torque

Winner - Darryl Mullins Runner Up - Jodie Mellitt


Super Comp sponsored by Quartell Roofing

Winner - Jake Chaisty Runner Up - Jamie Chaisty


Top Comp sponsored by Envisage Acounting

Winner - Wayne Keys Runner Up - Ian Brown


Comp Bike sponsored by Trophy Warehouse

Winner - Pual de Klerk Runner Up - Morry Cantarella


Modified Bike sponsored Savage Motorcycles

Winner - Luke Seaton Runner Up - Simon Garbutt


Summer Slam sponsored by Dragtech Fabrication

Winner - John Zappia Runner Up - Daniel Gregorini


Club Annual Awards

Quickest Female ET sponsored by Allfast Torque Converters

Winner - Jodie Mellitt 7.019


Quickest Male ET sponsored by Allfast Torque Converters

Winner - John Zappia 5.64


Quickest Male ET Exhibition sponsored by WADRA

Winner - Andrew Katavatis 5.48


Top Female Points Scorer sponsored by Igglesden Family

Winner - Kasey McClure


Prepetual Awards

Best Appearing Vehicle and Crew sponsored by A1 Hi Performace

Winner - Zara Board (Board Family Racing)


Best Appearing Bike and Crew sponsored by KTB Contractors

Winner - Jarrod Maclean (Shogun Racing)


Rookie of the Year sponsored by Corlett Family

Winner - Kasey McClure


Best Engineered sponsored by C&R Motorsport Developments

Winner - Jodi Thorstensen


Best New Vehicle sponsored by TCS Engineering

Winner - Kasey McClure


Top Points Scorer sponsored by WADRA

Winner - Wayne Keys


Kate Scott Memorial Reverse Gear of the Year

Winner - Jess Mullins


Club Member of the Year

Winner - Budge Jones


Check out ACS Sports Images for the picture gallery from the night:

Featured Posts
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page